Kliknutím doletíte do úľa - na úvodnú stránku   Medušky      

včelí plást  Úvodná stránka

včelí plást  O nás

včelí plást  Pre včelárov
   - ponuka včelích
       matiek

   - tipy a triky

včelí plást  Pre milovníkov medu
   - o mede
   - naša ponuka

včelí plást  Kontakt


Med, táto lahodná pochúťka neopakovateľnej chuti a vône, je zvláštnym darom prírody, ktorý človek užíva po celé tisícročia. Poznali ho už starí Gréci, Egypťania, jeho blahodarné účinky sa vyzdvihujú v starých čínskych a indických receptúrach.

Med ako čistý prírodný produkt má i pre súčasníkov vysokú hodnotu. Harmonizuje a stimuluje ľudský organizmus, podporuje liečbu mnohých chorôb, napomáha dlhovekosti.
Na Slovensku skonzumujeme na hlavu oveľa menej medu ako v iných krajinách. Možno aj preto, že sa o jeho liečivých vlastnostiach málo vie.

Chceme na tejto stránke ponúknuť vlastné skúsenosti s využívaním medu a ďalších včelích elixírov - peľu, materskej kašičky, propolisu, vosku i včelieho jedu, ako sa nám osvedčili počas dvadsaťročnej včelárskej praxe. Uvítame aj postrehy iných priateľov včelárov, lekárov, odborníkov na výživu a ďalších, ktorí sa chcú podeliť so svojimi poznatkami. Spoločne tak môžeme prispieť k vyššiemu záujmu nielen o med a ostatné včelie produkty, ale aj o včelárenie v našej krajine.
 
   
včeličky